Yedek Parça Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

MAKALE

Yedek Parça Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yedek Parça Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster sıfır, isterseniz de ikinci el bir otomobil alın belirli bir süre sonunda bazı parçalarda bozulma, eskime ya da olası kazalar sebebi ile parça değişimine ihtiyaç olacaktır. Yedek parça seçerken dikkat edilmesi gerekenler dikkate alınmadığında da pek çok sorun ile karşılaşılabilmektedir. Oto aksesuar ve yedek parça değişimi konusunda Alp Mert Otomotiv olarak siz değerli müşterilerimize destek veriyoruz. Bazı durumlarda otomobillerin yedek parçalarını temin etmek mümkün olmayabilir. Özellikle maliyetin düşmesi için yan sanayi ürünlere de yöneliniyor. Araç ile uyumlu olan yedek parçaların bulunması ise bazı durumlarda oldukça zor olabiliyor. Kalitesiz yedek parçalar ile yapılacak olan değişimler maliyet anlamında uygun olmasına karşın aracın değerini de düşürmektedir. 

Yedek Parça Seçimi Nasıl Olmalı?

Aracın değer kaybetmemesi için Yedek Parça Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler noktasında bilgi sahibi olmalısınız.

  • Kişisel zevkleri karşılamak için temin edilecek olan yedek parçaların yolcu konforu, sürüş güvenliği ve aracın performansını olumsuz etkilememelidir.
  • İkinci el piyasasında araçların fiyatları aracın mevcut durumuna göre belirlenmektedir. Orijinal parçalar aracın değerini artıracaktır.
  • Yedek parçanın araç ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Kesinlikle OEM adı verilen orijinal parçalar kullanılmalıdır.

Aracınıza ait orijinal olan yedek parçalar satın aldığınız sigorta kapsamında yer almaktadır. Ancak orijinal olmayan yedek parçalarda fiyat farkı mevcuttur.

OEM Yedek Parça

Original Equipment Manufacturer kavramı yani Türkçe anlamı ile Orijinal ürün üreticisi anlamına gelmektedir. Motorlu araçlar imalatı yapan firmaların çalışmış oldukları üreticiler bulunmaktadır. Araçlar için Yedek Parça Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler kesinlikle ürünlerin faturasının olması gerektiğidir. Elektrik aksamına dikkat edilmeli, aracın değer kaybetmemesi ve profesyonel bir sürüş sağlaması gerektiği unutulmamalıdır. Aracın doğru bir performans vermesi, araca eklenecek ek parçalar gibi detaylara dikkat edilmelidir. Aracınız için her firma tarafından doğru ürün sunuluyor anlamına gelmiyor. Fiyatlar dengesizlik gösterdiği için kaliteli ürünlerin tercihi noktasında fiyat kriteri doğru karar vermenize yardımcı olmayacaktır. Aracınız ile uyumlu, kaliteli ve orijinal yedek parçalar için firmamız ile iletişime geçerek yedek parça temin edebilirsiniz.